Arşiv

2011

Cilt 1, Sayı 1 (2011): Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsü E-Dergisi ISSN: 1303-8281, Yıl:1 Sayı:1 (Temmuz-2011)

BANKACILIK VE SİGORTACILIK ENSTİTÜSÜ E-DERGİSİ

Editör Yazısı

 

T.C. Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsü 27 Haziran 1987 tarih ve 3389 sayılı kanun ile Rektörlüğe bağlı olarak kurulmuştur. Eğitimdeki 25 yılık deneyimiyle finans sektörüne Yüksek Lisans ve Doktora diplomalı uzman yetiştiren Türkiye'de alanında ilk Enstitü’dür. Enstitümüz, Bankacılık ve Sigortacılık Yüksekokulu ile birlikte her yıl düzenlemiş olduğu ve geleneksel hale gelen Uluslararası Finans Sempozyumu ile akademik literatüre ve ekonomiye fayda sağlamayı hedeflediği çalışmalarına “Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsü E-Dergisi (E-Journal of Banking and Insurance Institute)”ni de katmıştır.

 

“Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsü E-Dergisi” özellikle ekonomi, finans, bankacılık, sermaye piyasası ve borsa, sigortacılık ve aktüerya alanlarında özgün ve nitelikli çalışmalara yer vermeyi hedeflemektedir.  Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsü E-Dergisi hakemli bir dergi olup, yılda en az iki defa çıkarılacaktır.

 

Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsü E-Dergisi’nin yapılacak akademik çalışmalara ve literatüre katkıda bulunmasını temenni eder, saygılar sunarım.

 

 

Prof.Dr. Cemal İBİŞ

Editör


Toplam 2 ögeden 1 - 2 arası    


ISSN: 1303-8281